Werona Garden*PL Hodowla kotów Syberyjskich

Akcesoria dla kota

Miseczki do wody i jedzenia
Najlepiej mieć 3 miseczki: pierwszą na pokarm suchy, które kot ma cały czas do dyspozycji, drugą na wodę regularnie zmienianą. Trzecia jest miską na karmę "mokrą’ -puszkę lub mięso.Pamiętajmy,że kot musi mieć stały dostęp do wody.
Miseczki powinny mieć spód antypoślizgowy, by podczas jedzenia kociak nie miał utrudnień oraz nie jeździł miską po całym mieszkaniu.
Polecam każdemu kupienia misek stalowych, które nie wchodzą w kontakt z żywnością. Miski plastykowe dla zwierząt, niestety nie mają atestu kontaktu z żywnością jak w przypadku pojemników plastikowych dla ludzi.

Legowisko
Powinno być przytulne, ciepłe z daleka od przeciągów. Może to być legowisko z budką, odkryte, miękkie, z wikliny, które musi  być wyłożone ciepłym kocykiem.

Kuweta
Bardzo ważna i niezbędna dla naszego kota. Kuwetę warto postawić w cichym i spokojnym miejscu,gdzie kot będzie się czuł bezpiecznie i nie obserwowany.W sklepach zoologicznych można kupić odkryte i zabudowane duże kuwety, które zapewniają poczucie bezpieczeństwo i zapobiegają wysypywania się żwirku. Każda kuweta potrzebuje bardzo dobrego jakościowo zbrylającego,nie pylącego żwirku. Można kupić nowoczesny gadżet – elektryczna kuweta, która po wyjściu kota sama sprząta grudki po moczu i kupeczki.. (jest dosyć droga).
Pamiętajmy też, o codzinnym sprzątaniu kocich odchodów.
I regularnym (raz w tygodniu) dezynfekowaniu kociej kuwety
Koty - to bardzo czyste zwierzęta. Jeśli zapomnisz o posprzątaniu kuwety, może się zdarzyć nie miła niespodzianka. Twój oblubienic znajdzie sobie czyte miejsce takie jak: doniczka lub ciemny kąt.

Żwirek do kociej  kuwety
Żwirek musi mieć właściwości: zbrylające, pochłaniające wilgoć i zapach. Taki żwirek nie tylko jest ekonomiczny w użyciu, ale  umożliwia usuwanie "zużytej" jego treści.
Przy używaniu tańszych żwirkow warto dodatkowo zakupić pachłaniacz zapachów w proszku.

Akcesoria do pielęgnacji sierści
To szczotka oraz grzebień.

Pazurki
Do przycinania pazurków przydadzą się nożyczki przeznaczone tylko i wyłącznie dla kotów.

Drapak  
Koty uwielbiają drapać to ich naturalny instynkt. By ochronić obicia naszych  mebli, drzwi i innych domowych akcesoriów  przed zniszczeniem przez kota, warto kupić kotu specjalny drapak. Na rynku jest spory wybór drapaków. Dobrym rozwiązaniem jest wysoki drapak- drzewo z duża ilością pułek. Na takim drapaku kot zaspokoi swoje instynkty: wspinania, drapania, zabawy oraz snu.

Zabawki 
Potrzebne i wręcz niezbędne rzeczy, jeżeli chcemy uniknąć szalonego biegania po domu i meblach. Mogą to być maskotki, piórka,wędki i piłki kupione lub własnoręcznie zrobione(nawet zwinięta folia aluminiowa w dużą kulkę lub kartka papieru przekręcona w kokardę) da ogromną radość i frajdę zabawy dla Waszego milusińskiego.

Transporter / plecak /torba
Potrzebne podczas wizyt u lekarza weterynarii, na  wyjazdy nie tylko wakacyjne,nawet do znajomych,  na wystawach. Zapewnia kotu bezpieczną przestrzeń, izoluje od obcego otoczenia. Osobiście proponuję transporter, do którego można włożyć ciepły kocyk. W przypadku niespodziewanego wypadku (kupka lub siku) nie przemaka i jest łatwy do wyczyszczenia. Do niektórych rodzajów transporterów można dokupić ocieplacze zakładane na transporter - szyte z ortalionu lub polaru. Droższa wersja może zawierać dodatkową pikowaną ocieplinę z materiału.

Szelki i smycz 
Mogą się przydać, jeśli chcemy wychodzić z kotem na spacery. Najlepiej spacerów  uczyć już od kociaka.
W czasie spacerów uważać na wolno biegające psy, nie każdy pies jest przyjacielem kotów.

Mieszkanie/dom:
okna i balkony trzeba zabezpieczyć
 drobniutką siatką, moskitiera aluminiowa lub specjalnymi blokadami do okien by nasz ulubieniec nie wydostał się na zewnątrz,a my mogli oddychać swieżym powietrzem. Koty to ciekawskie i sprytne stworzenia, które  nas obserwują i dosyć szybko uczą się. Więc pomyślmy o wszystkim tak, by nasz kotek cieszył się długim i zdrowym życiem.


divider
divider

Navigation

News

TASUMI Werona Garden*PL, SIB n 22

Yuotube


fb

fife

 fpl

ccf

safe-animal

flagcounter