Werona Garden*PL Hodowla kotów Syberyjskich

Zanim kupisz kociaka


kociak

Ethel Werona Garden*PL


Zainteresowanych kupnem kociaka z naszej hodowli, serdecznie zapraszam  do odwiedzenia naszej hodowli.

Kociaki od chwili narodzin są z nami i pod moją stałą opieką.
Wszystkie nasze maluchy wychowywane w miłej domowej atmosferze. Stanowią część  naszej rodziny i w pełni uczestniczą w domowym życiu. Nie są odizolowane. Przyzwyczajane do kontaktu z osobami dla nich obcych i obcowaniu z małymi dziećmi jak i podrostkami w stosunku do których nie są agresywne.
Przyzwyczajane do: głaskania, miziania, noszenia i siedzenia na rękach,zabawy.Oraz cierpliwości i spokojnego zachowania się przy wykonywaniu podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych takich jak; czesanie, czyszczenie uszu, obcinanie pazurków.
Uczone czystości, korzystania z drapaku.
Kociak opuszczający naszą hodowlę jest w pęlni wychowany, by przyszły własciciel, który może nie być znawcą kotów nie miał problemów wychowaczych i poświęcił czas na kochanie  nowego przyjaciela w swojej rodzinie.
Przyszły właściciel kociaka może liczyć na porady i pomoc z mojej strony nie tylko w czasie zakupu kociaczka, ale także jak kocina będzie już dojrzałym dorodnym osobnikiem. 

Kociaki przechodzą kwarantannę poszczepienną i w wieku 16 tygodni mogą opuścić dom rodzinny po zabiegu kastracji/sterylizacji.
Jeżeli doszło do reakcji poszczepiennej (rzadkie przypadki, ale możliwe) kociak pozostanie pod naszą i weterynaryjną stałą opieką.
Do nowego domku wyjedzie za zgodą weterynarza  z orzeczeniem o stanie zdrowia kotka.

Rezerwacja kociaka polega na wpłaceniu opłaty rezerwacyjnej 1/4 ceny kociaka (600/800zł). Resztę kwoty płacone przy odbiorze kociaka.
Cena kociąt zależna jest od umaszczenia. Im rzadsze umaszczenie, tym wyższa cena kociaka.
Cena kotków na "kolanka" czyli pod kastracje/sterylizację jest niższa od ceny kotka do hodowli.
Cena kociaka na  "kolanka"- od 3000-3500 złotych.
Cena zabiegów: kastracji/sterylizacji  jest już wliczona w cenę kociaka.
Istnieje możliwość przebadania kociaka na FELv/FIV w hodowli (z wpisem do książeczki zdrowia)  za dodatkową opłatą u weterynarza  w czasie zabiegów : kastracji, sterylizacji ( w umowie kupno-sprzedaży jest obowiązek przebadania kociaka na FELv/FIV w nowym domu w ciągu 3 dni roboczych) 
Koszt i warunki hodowlane kociaka  są ustalane indywidualnie z daną hodowlą.

Z  każdym nowym opiekunem jest podpisywana umowa kupna-sprzedaży kociaka.

Umowa ma chronić sprzedającego jak i kupującego. Jednocześnie określając czy kociak ma być: na tzw." kolanka "- do kastracji  czy do hodowli. 

Nie sprzedajemy kociąt/kotów bez rodowodów i bez zabiegu kastracji/sterylizacji

Kocięta opuszczające hodowlę dostają:

- książeczkę zdrowia z wykonanymi szczepieniami i
   odrobaczeniami.

- rodowód.
- bedą zachipowane z wpisem do bazy safe-animal przy zakupie kociaka z danymi nowego włąsciciela.
- wyprawkę, na pierwsze dni w domu, próbkę karm jaką jadły w hodowli.

Kocięta i dorosłe koty w hodowli karmione mieszanką karm firm:

- BOSCH Sanabelle Kitten
- Bosch Sanabell No Grane
- surowe i gotowane mięsa 
- puszki 
- nabiał( jogurty naturalne, jajka, kozie mleko)


Istnieje możliwość dowozu kociaka do nowego domku.
Po wstępnym umówieniu się  i wpłaceniu pełnej  kwoty za kociaczka oraz zwrotu kosztów dowozu.
 

Osoba przyjeżdżająca po odbiór kociaka powinna posiadać transporter. 

Aktualnie wszystkimi moimi zwierzętami opiekują się i wrazie potrzeby je leczą  weterynarze z leczniczy WiW w Sobolewie.
Poważniejsze sprawy jak: nagłe ciężkie stany chorobowe oraz ratujące życie(cesarkie cięcie i opieka po porodowa nad matką), USG,RTG, badania, testy itd.  wykonywane są przez weterynarzy z leczniczy weterynaryjnej z Fiukówka.


UWAGA!!!

Proszę, informować przed nabyciem  kociaka z naszej hodowli, czy macie w domu świeżo nabytego kota lub kociaka z róznego rodzaju Fundacji/schronisk, znajdę z podwórka, a zwłaszcza  od osób prywatnych mówiących,że kotka jest/była nie wychodząca( to skąd u niej  ciąża??niepokalane pocięcie??) i to kocię jakie wzieliście z dobroci serca do swojego domku  jako toważysza zabaw dla drugiego/naszego kociaka.
Fajnie,że kociaki będą mieli towarzystwo ale...Zrozumcie, że takie kocięta i ich rodzice(gdzie tatuś/kocur/mamusia zreguły n/n- nieznane) nie są przebadani w kierunku FELv i FIV, panleokopenii, nie są zaszczepione, odrobaczone. Mogą być nosicielami lub kociak z jeszcze nie widocznymi oznakami chorób. Takie kocie natychmiast trzeba przebadać całościowo i zaszczepić  u weterynarza, sprawdzić  szybkim testem na: FELv/FIV, panleukopinię zanim przywieziecie zakupione kocie z naszej hodowli do swojego domku. Kociak z naszej hodowli w takim przypadku  też zostanie przebadane obowiązkowo na FELv/FIV. Bądzcie odpowiedzialni za zycia i zdrowie Waszych nowych czworonożnych członków rodziny.

 


divider
divider

Navigation

News

Yuotube


fb

fife

 fpl

ccf

safe-animal

flagcounter